A magnézium nem csak a megfelelő idegállapot miatt szükséges!
Gyakran gondoljuk azt, hogy egészségesek vagyunk, a felbukkanó kellemetlen tüneteket pedig figyelmen kívül hagyjuk. pl. rossz közérzet, gyakori fejfájás, izomgörcsök, vércukorszint ingadozások, ingerlékenység.
A magnéziumhiány egyik jellemzője, hogy nem lehet egyszerű vérvizsgálattal megbizonyosodni róla, ugyanis a magnézium jelentős része a sejten belül vagy fehérjéhez kötött állapotban van a szervezetben, ezért labor vizsgálattal nagyon nehéz kimutatni a hiányát, vagyis krónikus hiányállapotban is mérhetünk normál szérummagnéziumszintet.
Számos enzim alkotója, szerepet játszik a hormonális működésben különösen az inzulin és T3, T4 pajzsmirigyhormonok előállításában.
Fontos a fehérjék lebontásában, így a megnövekedett húsfogyasztással, fehérjebevitellel együtt megemelkedett a magnéziumigény is.
Ha hosszabb időn át hiányzik a megfelelő mennyiségű magnézium a szervezetünkből, akkor más pozitív inonok veszik át a helyét pl. higany, kadmium, réz.
Ezek azonban a magnézium funkcióját nem tudják betölteni, így károsítják a sejteket, enzimek működését.
Magnézium szükséges a vitaminok felszívódásához, ezért a magnézium pótlással a szervezet vitaminellátottsága is javul.
Ma már táplálékkal nem tudjuk bejuttatni a szükséges mennyiségű magnéziumot, mert gyakorlatilag nincs a talajban, vagyis a növények sem tudják magukba szívni a szükséges mennyiséget.
Ha étrend-kiegészítőt alkalmazunk, érdemes megnézni, hogy milyen formában tartalmazza a magnéziumot, ugyanis többféle magnézium készítmény okozhat hasi panaszokat, pl. hasmenést.
Egy jó magnéziumforma a magnézium biszglicinát, melynek különlegessége, hogy nem a szokásos módon, hanem aminosavként szívódik fel, így kevésbé okoz hasi panaszokat és kevésbé függ a bélrendszer állapotától a felszívódása.
Ha segítségre van szükséged az étrended és edzésprogramod kialakításában, életmódod megreformálásában, jelentkezz be egyéni konzultációra itt: