Hajszálerek-visszér, mit tehetsz ellene?

2016.06.29 07:55

A héten eddig túl vagyok 3 kora reggeli itthoni kardió-erősítő edzés kombináción. 

A ma reggeli szabadtéri edzésem:

30 perc futás után pihenő nélkül, 4 körben egymás után ezeket a gyakorlatokat végeztem el:

– bolgár kitörés 20-20 lábanként

– lábemelés oldalra gumikötéllel 20-20 lábanként

– fekvőtámasz 12

– gumikötéllel evezés széles fogásban 20

– gumikötéllel bicepsz gyakorlat 20

– nyújtás

Május eleje óta heti 3-4 alkalommal futok munka előtt reggelente, ehhez párosul heti 4-5 súlyzós és saját testsúlyos erősítő edzés, ami így összeségében most már elég nagy megterhelést jelent a lábaim számára, ezért az utóbbi időben edzések előtt és után elkezdtem gyógynövényes krémmel átmasszírozni a lábaimat, ugyanis a rendszeres edzések által adott terheléseknek köszönhetően a későbbeikben sem szeretnék belefutni hajszáleres problémákba.

A hajszálerek, valamint a visszér megjelenése a lábon nemcsak esztétikai probléma, ha nem foglalkozunk vele időben, komoly problémát is okozhat. Kialakulásában  az öröklött hajlam mellett az ülőmunka, túlsúly és a túlzott, állandó megterhelés, hormonális tényezők (pl. várandós állapot) is szerepet játszik. A visszér az egyik leggyakoribb betegség, ami a lábunkat érinti, helyes étrenddel, mozgással és kiegészítő kezeléssel azonban csökkenthető a kockázat.

Első tünetei, amelyek felhívják a figyelmünket arra, hogy visszér alakulhat ki, hogy a láb érzékeny, fájdalmas, esetleg viszket és foltokban láthatóvá válnak a kitágult hajszálerek a bokán és a combon. 

Mit tehetsz ellene?

táplálkozás

A visszér kialakulásának kockázata csökkenthető, ha odafigyelsz az étkezésedre. A C vitamin segíti a vérkeringést és erősíti a visszerek és hajszálerek falát, ezért sok C vitaminban gazdag zöldség, gyümölcs fogyasztása javasolt. Az E vitamin szintén jótékonyan hat, iktass be az étrendedbe pl. olajos magvakat, avokádót. Fontos a tudatos folyadék fogyasztás is, ugyanis ha nem iszol eleget, a véred sűrűbb lesz, és nehezebben kering. Igyál napi min. 2-2,5 liter szénsavmentes vizet.

– mozgás

A táplálkozás mellett a mozgás kulcsfontosságú szerepet játszik a visszerek elkerülésében. A mozgás serkenti a vérkeringést és erősíti az érfalakat, a lényeg, hogy valóban rendszeresen, hetente legalább 3-szor mozogj. Ha ülő munkát végzel, állj fel óránként sétálj egy kicsit és végezz néhány guggolást. 

kiegészítő kezelés

A hideg-meleg váltózuhany jól edzi a vénákat, emellett érdemes vadgesztenyét, somkórót tartalmazó gyógynövény krémet alkalmazni, mint pl. a Ruticelit krém. A krémet edzések vagy sokat álló munka által adott terhelések előtt alkalmazva felgyorsítod az izmok átmelegedését ezzel megelőzve a túlterhelést. 

A vadgesztenye az érfalat regeneráló, erősítő, tisztító és gyulladásgátló hatóanyagokat tartalmaz, erősíti a visszerek falának szilárdságát, rugalmasságát, csökkenti törkénységüket, megszünteti gyulladásukat. A somkóró gyulladásgátló, növeli a hajszélerek rugalmasságát, csökkenti a duzzanatokat. 

Ha ülő vagy éppen álló munkát végzel, vagy rendszeresen nagyobb megterhelésekkel edzel, érdemes odafigyelned a fenti tünetekre és megfelelő táplálkozással, mozgással és  gyógynövényes készítménnyel megelőzni vagy időben elkezdeni a kezelést.

Szeretnél személyre szabott életmód tanácsokat, étrendet, edzéstervet?

Segítek Neked, kattints a képre a részletekért

Vélemény, hozzászólás?